Godziny otwarcia – pn-pt: 8:00 – 16:00

Uzyskaj pomoc 502 020 259 (info/przyjęcia), 504 112 030  (info/przyjęcia), (22) 674 74 42 (info)

How can we help you?

Zadzwoń
502020259

Współpraca

Fundacja szuka firm i organizacji

które mogłyby w tej akcji wesprzeć nasze działania w formie darowizny rzeczowej.

Poszukujemy firm, które skłonne by były przekazać dla akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA:zabawki dla dzieci, gry edukacyjne, klocki edukacyjne, książki, kolorowanki, wszelkiego rodzaju słodycze.

Co roku nasza organizacja przygotowuje świąteczne paczki dla dzieci osób osadzonych znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Paczki te przygotowujemy 2 razy do roku na Wielkanoc i Święta Bożego Narodzenia.

Dodatkowo na prośbę organizatorów imprez artystycznych dla dzieci (np. Mikołajki) przygotowujemy paczki dla młodych artystów biorących udziała w przedstawieniach.
Naszym głównym celem jest wspomożenie tych rodzin, które wskutek osadzenia któregoś z rodziców stają się niewydolne finansowo i społecznie wskutek głównie ograniczonych wpływów finansowych związanych z zatrudnieniem osoby odbywającej karę pozbawienia wolności.

Doświadczenie wskazuje, że najdotkliwiej osadzenie znoszą dzieci, które absolutnie nie rozumieją zniknięcia któregoś z rodziców – zwłaszcza mamy, często winą obarczając siebie – bo coś źle zrobiły lub zbyt mało kochały mamę lub tatę. Taka jednorazowa akcja z pewnością nie przyczyni się do jakiejś radykalnej zmiany sytuacji rodziny, ale może chociaż w minimalny sposób ograniczyć poczucie odrzucenia i zapomnienia odczuwane przez dzieci, zwłaszcza w święta.

To wykluczenie odczuwane jest silnie przez dzieci także w grupie rówieśniczej, gdzie pierwsze dni po feriach świątecznych upływają na wymianie informacji – co przyniósł Mikołaj. Dzieci osób osadzonych słabiej sytuowanych, często pozbawione przyjemności prezentów – nie mają się czym pochwalić. Dla nich to trudne dni. Sam fakt otrzymania takiego prezentu jest dla nich ogromnym świętem. Dlatego chociaż z zasady nie prowadzimy pomocy doraźnej, w przypadku dzieci robimy wyjątek.

Paczki „świąteczne” otrzymują również osadzone zatrudnione w naszej Fundacji oraz osadzeni wskazani przez Areszt pozostający bez wsparcia z zewnątrz (pomoc rodziny lub przyjaciół).

Paczki zawierają słodycze i zabawki. Co roku na każde święta – czyli praktycznie 2 x do roku – przygotowujemy około 80 paczek.

Dziękujemy firmom, które do tej pory wspierają nas w tej akcji przekazując produkty swoje firmy. Największe podziękowania kierujemy w kierunku firmy „TAGO”, która cyklicznie co roku wspiera naszą akcje.

Fundacja dysponuje autokarem na 23 osoby + kierowca

 

Autobus jest:

  • w pełni klimatyzowany,
  • wyposażony w wygodne rozkładane fotele z podłokietnikami,
  • telewizor z DVD,
  • nagłośnienie stereo,
  • mikrofon,
  • lodówkę,
  • możliwość podłączenia laptopa,
  • inne dodatki zapewniające wysoki komfort podróży.

 

Istnieje możliwość wynajmu autokaru. Informacje pod telefonem: (22)614-13-16

Szukasz domu opieki?

Zadzwoń 502020259
Zainteresowanych warunkami przyjęcia i ogólnym opisem placówki zapraszamy do kontaktu.
a

Copyrights 2019 © Qode Interactive
All Rights Reserved. Powered by Visomedia.pl