Godziny otwarcia – pn-pt: 8:00 – 16:00

Uzyskaj pomoc 502 020 259 (info/przyjęcia), 504 112 030  (info/przyjęcia), (22) 674 74 42 (info)

How can we help you?

Zadzwoń
502020259

 > Dom opieki aktualności  > Wielkanocne uroczystości w Domu Opieki Oliwska – kwiecień 2021

Wielkanocne uroczystości w Domu Opieki Oliwska – kwiecień 2021

Wielkanocne uroczystości w Domu Opieki Oliwska

Wielkanocne uroczystości w Domu Opieki Oliwska rozpoczęły się wspólnym spotkaniem na sali widowiskowej. Na stołach czekały koszyczki z pokarmami tzw. „święconki”, piękne stroiki,kwiaty i baranki wielkanocne. wcześniej Seniorzy na terapii zajęciowej przygotowali stroiki wielkanocne i ozdoby do udekorowania naszego domu. W spotkaniu z Pensjonariuszami wzięli udział Zarząd Fundacji Pomoc Potrzebującym, kierownictwo Domu Opieki Oliwska, personel medyczny, opiekunki, terapeuci. Uroczystości celebrował nasz Ksiądz Paweł.

Święcenie pokarmów w Domu Opieki Oliwska

Święcenie pokarmów w Domu Opieki Oliwska to niezwykle wzruszające i bogate wydarzenie. Zaczyna się od nabożeństwa wielkopiątkowego odprawianego przez naszego Księdza Pawła. Kierownik Ania czytała Ewangelię, terapeutka Anika śpiewała psalm. Wszyscy śpiewali pieśni wielkanocne. Pensjonariusze odświętnie ubrani uczestniczyli w nabożeństwie. Chór do ośpiewania uroczystych pieśni został stworzony przez Panie: Basia – Prezes Fundacji, Ania – Kierownik ds. medycznych, Anika – terapeutka. Po części oficjalnej nabożeństwa wielkanocnego , Ksiądz Paweł poświęcił koszyczki z pokarmami.

Życzenia

Po poświęceniu pokarmów Pani Prezes Basia złożyła życzenia i zapoczątkowała rozdawanie jajek wśród Pensjonariuszy. Pełna sala, życzliwa atmosfera. Potem wszystkim Pensjonariuszom rozdano jajka. Włączyli się do życzeń: Kierownik Ola, doktor Paweł. A potem to już wszyscy składaliśmy sobie wzajemnie życzenia. W tle śpiewy wielkanocne.

W tym trudnym czasie mięliśmy namiastkę radości. Zapanował świąteczny nastrój. Jak w Rodzinie…

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

a

Copyrights 2019 © Qode Interactive
All Rights Reserved. Powered by Visomedia.pl