Godziny otwarcia – pn-pt: 8:00 – 16:00

Uzyskaj pomoc 502 020 259 (info/przyjęcia), 504 112 030  (info/przyjęcia), (22) 674 74 42 (info)

How can we help you?

Zadzwoń
502020259

 > Dom opieki aktualności  > Koncert Krzysztofa Ciupińskiego w Domu Opieki Oliwska

Koncert Krzysztofa Ciupińskiego w Domu Opieki Oliwska

Koncert Krzysztofa Ciupińskiego w Domu Opieki Oliwska

Z wielką radością Seniorzy Domu Opieki Oliwska przyjęli zapowiedź kolejnego koncertu. Tym bardziej, że goście niezwykli i długo oczekiwani. Z okazji minionych uroczystości patriotycznych w naszych skromnych progach wystąpili artyści Operetki Warszawskiej: Krzysztof Ciupiński-Świątek i Anna Grabowska-Nawodna. Śpiewakom akompaniował Adam Sychowski. W repertuarze koncertu znalazły się znane utwory, kojarzone z I wojną światową i II wojną światową oraz pieśni i piosenki żołnierskie.

Koncert – widowisko

Seniorzy ponownie byli oczarowani głosem, skalą, talentem artystów. Niezwykły śpiew , wspaniała aranżacja i piękne stroje sprawiły, że koncert był swoistym widowiskiem operetkowym. Burza braw zasypała wykonawców – nie mogło się obyć bez bisów. Dziękujemy za wspaniałe chwile, za energię, za ambrozje dla duszy 🙂

Krzysztof Ciupiński-Świątek – tenor.

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Urodzony w Warszawie. Współpracuje m.in. z Operetką Warszawską im. Jana Kiepury, Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego oraz agencjami impresaryjnymi w kraju i zagranicą. Od 2012 roku jako jedyny Polak współtworzy międzynarodową grupę artystyczną The 12 Tenors, z którą zaśpiewał setki koncertów w Europie i Chinach.

Debiutował na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej w 2006 roku jako Ecclitico w Il mondo della luna Josepha Haydna. Rok później kreował postać Tamina w Czarodziejskim flecie Wolfganga Amadeusza Mozarta w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej oraz Filharmonii i Operze Podlaskiej w Białymstoku. W roku 2008 wystąpił jako Prokopiades w Buncie Żaków Tadeusza Szeligowskiego (Teatr Wielki-Opera Narodowa) oraz w tytułowej roli współczesnej opery Phrenetizo Kaliny Świątnickiej i Adrianny Furmanik. Oprócz tego w swoim repertuarze posiada następujące partie: Waszka i Jenika ze Sprzedanej narzeczonej Bedřicha Smetany, Stacha z Jawnuty oraz Stanisława z Verbum Nobile Stanisława Moniuszki; Stacha z Krakowiaków i Górali Wojciecha Bogusławskiego i Mengone z Lo speziale Józefa Haydna. Wykonywał też partie w wielu dziełach sakralnych, m.in. Pasjach wg. Św. Jana oraz Mateusza Jana Sebastiana Bacha, La Resurrezione Georga Friedricha Haendla, Mszy Nelsońskiej i Stabat Mater Josepha Haydna, Mszy Koronacyjnej Wolfganga Amadeusza Mozarta. W repertuarze posiada również popisową partię Łabędzia w Carminie Buranie C. Orffa.

Warsztat wokalny doskonalił między innymi pod okiem Wiesława Ochmana, Ryszarda Karczykowskiego, Anny Marii Ferrante czy Włodzimierza Zalewskiego.

Współpracuje z wybitnymi polskimi dyrygentami i reżyserami, między innymi z Jitką Stokalską – reżyserem Opery Kameralnej w Warszawie, Łukaszem Borowiczem, Sławkiem Wróblewskim – dyrygentami Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie, Marcinem Nałęczem-Niesiołowskim – dyrektorem i dyrygentem Opery i Filharmonii Podlaskiej, czy Tadeuszem Wicherkiem – dyrygentem Warszawskiej Opery Kameralnej.
Prowadzi działalność koncertową, wykonując repertuar operowy, operetkowy, oratoryjno-kantatowy i pieśniarski obejmujący dzieła kompozytorów od baroku po XX wiek.

Z oficjalnej strony internetowej artysty: http://ciupinski-swiatek.com/ [dostęp: 09.09.2022]

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu w Domu Opieki Oliwska
a

Copyrights 2019 © Qode Interactive
All Rights Reserved. Powered by Visomedia.pl