Godziny otwarcia – pn-pt: 8:00 – 16:00

Uzyskaj pomoc 502 020 259 (info/przyjęcia), 504 112 030  (info/przyjęcia), (22) 674 74 42 (info)

How can we help you?

Zadzwoń
502020259

 > Dom opieki aktualności  > Koncert Macieja Klocińskiego z okazji Dnia Kobiet – 8 marca 2021

Koncert Macieja Klocińskiego z okazji Dnia Kobiet – 8 marca 2021

W Domu Opieki dla Seniorów na Oliwskiej (Warszawa -Targówek)  Dzień Kobiet obfitował w przyjemności. Prezes Fundacji Pomoc Potrzebującym, pan Jerzy Kamiński złożył wraz z naszym księdzem Pawłem życzenia naszym Seniorkom. Wszystkie Panie otrzymały kwiaty i słodkości.  A po południu odbył się koncert Macieja Klocińskiego pt.: „Ballady i romanse”. Mogą Państwo obejrzeć poniżej galerię zdjęć z koncertu. Przypomnieliśmy sobie także piosenki przedwojenne śpiewane w oryginale przez „Szczepcia i Tońcia” we Lwowie. Nie zabrakło też aktorskich występów Macieja Klocińskiego o kobietach, o randkach i relacjach damsko-męskich. Śmiechu było co nie miara. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa, zarówno po wielu utworach jak i na koniec, prowokujące bis-y 🙂 To jeszcze nie koniec. Po koncercie był słodki poczęstunek – upieczone specjalnie na Dzień Kobiet ciasta: szarlotka, piernik, sernik i ciasto czekoladowe. Pełni radości i emocji zakończyliśmy dzień smaczną kolacją przyśpiewując jeszcze piosenki z koncertu. PS. panowie otrzymali obietnicę słodkiego prezentu na Dzień Mężczyzny, co ziściło się już 10 marca 😉

MACIEJ KLOCIŃSKI – ukończył kulturoznawstwo na UKSW w Warszawie. Przez 13 lat był związany z żyrardowskim teatrem „Maskarada” działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury. Mozna powiedzieć, że śpiewa od dziecka. Pierwszy raz wyszedł na scenę w wieku 4 lat. Do ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej, brał udział w konkursach recytatorskich, w których zajmował czołowe miejsca. Ma na swoim koncie wiele nagród i osiągnięć na szczeblach ogólnopolskim i międzynarodowym. Jednym ze znaczących sukcesów w roku 2010 było zajęcie I miejsca w międzynarodowym konkursie artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka, na którym otrzymał Nagrodę Specjalną Małżonki Prezydenta RP, Marii Kaczyńskiej, w tym wieczne pióro z wygrawerowanym podpisem, na kilka dni przed jej tragiczną śmiercią. W roku 2010 otrzymał od Prezydenta Miasta Żyrardowa stypendium za swoją twórczość artystyczną i upowszechnianie kultury.
W 2005 roku zagrał w spektaklu pt. „In articulo mortis” w reżyserii Magdy Teresy Wójcik i Henryka Boukołowskiego (Teatr Adekwatny), którego premiera odbyła się w Teatrze na Woli. Miesiąc wcześniej zagrał w serialu pt. „Na dobre i na złe” (237 odcinek w reżyserii Krzysztofa Rogali). W latach 2010-2013 współpracował z muzykami „Warszawskiej Orkiestry Ulicznej z Chmielnej” występując podczas programów dla upamiętnienia folkloru warszawskiego i tradycyjnej warszawskiej „Hauzerki”- gry w lokalach i muzykowania na ulicy. Z muzykami brał udział w cyklicznych imprezach organizowanych przez Miasto
Stołeczne Warszawa, jak m. in. „Wielka Warszawska” czy „Potańcówki na Chłodnej” oraz nagrał film dla japońskiej telewizji z piosenkarką Tokiko Kato. Grał na obchodach trzecich urodzin Teatru Kamienica u boku grupy teatralnej „Warszawiaki”. Z tą grupą nagrał program dla telewizji TVP Warszawa pt. „Piąta ćwiartka”.
W 2013 r. w ramach Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, otrzymał „Złoty Liść Retro 2013” za popularyzację twórczości okresu dwudziestolecia międzywojennego. Z okazji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, którego dyrektorem jest Wojciech Dąbrowski, akompaniował solistom w cyklicznych koncertach m.in. w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, studio im. Agnieszki Osieckiej, Hotelu Polonia i dwukrotnie w Domu Kultury Polskiej w Wilnie.
Gra na fortepianie, akordeonie, bandżoli, a także śpiewa. Ukochał repertuar dwudziestolecia międzywojennego i stare romanse rosyjskie.

a

Copyrights 2019 © Qode Interactive
All Rights Reserved. Powered by Visomedia.pl