Godziny otwarcia – pn-pt: 8:00 – 16:00

Uzyskaj pomoc 502 020 259 (info/przyjęcia), 504 112 030  (info/przyjęcia), (22) 674 74 42 (info)

How can we help you?

Zadzwoń
502020259

Koncert z okazji Dnia Niepodległości.

Koncert z okazji Dnia Niepodległości.

W dniu 13.11.2019 r. w płacówce przy ul. Oliwskiej 5 odbył się uroczysty koncert związany z obchodami Święta Narodowego Polski 101 roczny odzyskania niepoldegłości. W koncercie wystąpili znani, cenieni, wspaniali artyści: Pan Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK – tenor, Pan Jarosław PRASZCZAŁEK – fortepian.

W dniu 05.11.2019 r. w placówce przy ul. Oliwskiej wystąpiła Pani Marcelina Kopyt (MarcePani) wraz z Arkadiuszem Bekieszem.

Marcelina to dwudziestopięcioletnia, niesamowicie utalentowana wokalistka zakochana w muzyce od zawsze. Studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Doszła do finału w drużynie Piaska „Bitwy na głosy”. Uczestniczka The Voice Of Poland. Marcelina jest wokalistką sesyjną, śpiewa jingle radiowe, nagrywa reklamy, śpiewa w zespole Cover Banda i może poszczycić się

Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK – tenor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Urodzony w Warszawie. Współpracuje m.in. z Operetką Warszawską im. Jana Kiepury, Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego oraz agencjami impresaryjnymi w kraju i zagranicą. Od 2012 roku jako jedyny Polak współtworzy międzynarodową grupę artystyczną The 12 Tenors, z którą zaśpiewał setki koncertów w Europie i Chinach. Jeden z najlepszych głosów tenorowych w Polsce. Zaliczany do czołówki śpiewaków młodego pokolenia.

Jarosław PRASZCZAŁEK – fortepian. Dyrygent, kompozytor, instrumentalista, pedagog, popularyzator wiedzy o muzyce. Ukończył Wydział Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki (kierunek: dyrygentura symfoniczno-operowa) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Artysta od 2011 jest prelegentem koncertów edukacyjnych w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Od 2017 jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia na Wydziale Dyrygentury Symfoniczno-Operowej oraz jest organizatorem licznych konferencji naukowo-artystycznych.

W trakcie koncertu Pensjonariusze Prywatny dom opieki Warszawa usłyszeliśmy w przepięknym wykonaniu niemal wszystkie znane i popularne pieśni i utwory patriotyczne z wielu epok. Każdej sekwencji utworów towrzyszył innym mundur z epoki, dostosowany charakterem do wykonywanych utworów. Usłyszeliśmy Marsz Pierwszej Brygady, Hej Hej ułani, Hej chłopcy bagnet na broń, piosenki powstańcze. Każda piosenka była poprzedzona wspaniałym wstępem, uroczą konferansjerką – przybliżającą sam utwórm historie jego powstania i tradycyjne formy wykonywania.

Nasi seniorzy byli zachwyceni. Większość pieśni wykonywali wraz z Krzysztofem Ciupińskim, który po raz kolejny oczarował wszytkich swoim wspaniałym głosem, interpretacją wykonawczą i autentycznym ciepłem i zaangażowaniem jaki okazywał naszym podopiecznym. Zachwytom nie było końca. Potwierdziła się opinia, że Krzysztof Ciupiński-Świątek to jeden z ulubionych wykonawców pojawiających się na naszej małej scenie muzycznej. Wrażliwość, skala głosu, ciepło, wirtuozeria wykonania, zaangażowanie i CZAR jaki rozsiewa jest jego atutem, który działa na widownię (każdą widownię) jak magnes. Chcemy słuchać więcej i więcje. Dlatego koncert, pomimo że trwał godzinę, zakończyły 2 bisy. A seniorzy nie ustawali w biciu braw.

Zobacz również: Prywatny dom opieki Warszawa | Dom opieki Warszawa

Obu artystom serdecznie dziękujemy za ten niezwykły koncert.

Działanie w ramach projektu „SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI”. Edycja II„Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszych – byłych żołnierzy Powstania Warszawskiego – członków Światowego Związku Żołnierzy AK.” realizowane w latach 2019 – 2021 dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych. Zadania publiczne realizowane w obszarze współpracy Miasta st. Warszawy z organizacjami pozarządowymi określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020.

Szukasz domu opieki?

Zadzwoń 502020259
Zainteresowanych warunkami przyjęcia i ogólnym opisem placówki zapraszamy do kontaktu.
a

Copyrights 2019 © Qode Interactive
All Rights Reserved. Powered by Visomedia.pl