Godziny otwarcia – pn-pt: 8:00 – 16:00

Uzyskaj pomoc 502 020 259 (info/przyjęcia), 504 112 030  (info/przyjęcia), (22) 674 74 42 (info)

How can we help you?

Zadzwoń
502020259

Bank Żywności SOS

Fundacja od 2009 roku współpracuję z Bankiem Żywności SOS w ramach Programu Pomocy Żywnościowej dla najuboższej ludności Unii Europejskiej – PEAD.

Nie tylko otrzymujemy od Banku Żywności bezpłatnie produkty żywnościowe, ale także uczestniczymy w ich zbiórce m.in. w ramach świątecznej zbiórki żywności w okresie Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Nasi pracownicy uczestniczą w zbiórce np. w dużych hipermarketach, a nasze fundacyjne samochody dostawcze przewożą zebrane produkty w wyznaczone miejsca zbiórki. Oczywiście wszystko w ramach wolontariatu.

Skąd pomysł PEAD?

Żywności pochodzącej z programu PEAD nie wolno sprzedawać. Tak oznaczone produkty mogą być tylko przekazywane bezpłatnie osobom potrzebującym wsparcia.

W przypadku naszej organizacji wszystkie produkty otrzymywane z Banku Żywności są przeznaczone na potrzeby dwóch placówek opiekuńczych oraz osób potrzebujących zwracających się do nas o pomoc żywnościową lub skierowanych przez OPSY na akcję dożywiania.


Pomysł programu PEAD zrodził się w latach 80-tych, kiedy to zalegające w magazynach nadwyżki produktów spożywczych naraziły przedsiębiorców na straty finansowe wynikające z kosztów magazynowani i dopłat eksportowych. Chcąc rozwiązać ten problem opracowano program zagospodarowania żywności poprzez udzielenie pomocy żywnościowej ubogiej ludności krajów członkowskich. Program funkcjonuje w krajach Unii Europejskiej od 1987 roku, w Polsce jest realizowany od 2004 roku.

Głównym celem programu jest bezpłatne przekazywanie osobom potrzebującym żywności pochodzącej z rezerw UE poprzez akredytowane organizacje charytatywne z terenu Wspólnoty (w tym Banki Żywności). Udział w programie jest dobrowolny. Decyzję podejmują kraje członkowskie UE na okres jednego roku, z możliwością przedłużania umowy. Co roku, bez względu na ilość państw uczestniczących w programie i ilość produktów interwencyjnych do rozdysponowania, na program przeznaczana jest kwota 200 milionów euro.

Szukasz domu opieki?

Zadzwoń 502020259
Zainteresowanych warunkami przyjęcia i ogólnym opisem placówki zapraszamy do kontaktu.
a

Copyrights 2019 © Qode Interactive
All Rights Reserved. Powered by Visomedia.pl