Godziny otwarcia – pn-pt: 8:00 – 16:00

Uzyskaj pomoc 502 020 259 (info/przyjęcia), 504 112 030  (info/przyjęcia), (22) 674 74 42 (info)

How can we help you?

Zadzwoń
502020259

 > Prywatny dom starców Warszawa
Domy opieki seniora Warszawa

Prywatny dom starców Warszawa

Dom Opieki Seniora Warszawa, Oliwska 5

Prywatny dom starców Warszawa.  Nasz dom opieki Seniora to jeden z największych ośrodków w Warszawie (do marca 2018 r. dwie oddzielne placówki, od maja 2019 r. jedna duża placówka opiekuńcza z dwoma skrzydłami).

Czy warto rozważyć ofertę domu starców?

Od wielu lat wśród Polaków panuje przekonanie, że domy starców nie prezentują odpowiedniej opieki nad seniorami. Zarzuca się im brak szacunku dla osób starszych i niezadowalające warunki sanitarne. Takie placówki kojarzą się głównie negatywnie, ale czy stereotypy są nadal aktualne?

Prywatny dom starców Warszawa

Przestarzałe nazewnictwo

Za złą renomę domu starców Warszawa odpowiada również samo określenie. Nazywanie osób w podeszłym wieku starcami, nie wzbudza pozytywnych skojarzeń, a seniorzy mogą czuć się tym urażeni. Jednak od kilku lat, społeczeństwo korzysta z wymiennych sformułowań, które trafniej opisują charakter takiego ośrodka. Prywatny dom starców Warszawa, bez obaw, że zranimy czyjeś uczucia, można nazywać domem opieki dla ludzi starszych lub seniorów, domem seniora, czy domem spokojnej starości. Zwłaszcza ostatnia wersja najlepiej obrazuje faktyczną sytuację w ośrodkach tego typu.

Korzyści z przebywania seniorów w domu opieki

Często zdarza się, że rodziny, które zdecydowały się na oddanie swoich starszych członków familii do domu opieki, są krytykowane i obarczane piętnem nieczułych i samolubnych. Nie powinno się doprowadzać do takich sytuacji. Osoby postronne nie znają sytuacji tych rodzin, nie wiedzą, czy są w stanie samodzielnie zapewnić godne warunki życia starszym osobom w jesieni ich życia. Co więcej, nie raz seniorzy czują się bardzo komfortowo w wyspecjalizowanych ośrodkach i same chwalą sobie pobyt w takich miejscach.

Najważniejszą zaletą prywatnych domów starców Warszawa jest zapobieganie samotności osób w podeszłym wieku. Przebywanie w osobności, w pustym mieszkaniu i czekanie na przybycie z pracy reszty domowników lub na okazjonalne odwiedziny członków rodziny, nie wpływa korzystnie na stan ich zdrowia psychicznego. Natomiast, w domu spokojnej starości, seniorzy, otaczają się nie tylko profesjonalną kadrą ośrodka, ale także swoimi rówieśnikami. Dzięki temu, mogą swobodnie rozmawiać na poruszające ich tematy i nie zatracić umiejętności interpersonalnych.

Nie mniej ważnym benefitem jest permanentna opieka specjalistów. O każdej porze dnia i nocy, nad seniorem w domu opieki pieczę pełnią opiekunowie, lekarze i kadra pięlęgniarska. Osobom starszym, którym wiek uniemożliwia wykonywania czynności dnia codziennego, na każdym kroku będzie pomagać profesjonalny opiekun, a o zdrowie seniorów zadbają wyszkoleni medycy. Sami mieszkańcy ośrodka czują się bezpieczniej, wiedząc, że w przypadku nagłego pogorszenia się ich stanu zdrowia, nie będą zmuszeni długo czekać na przybycie pomocy z zewnątrz.

Ponad to, dom spokojnej starości może zapewniać odpowiednią przestrzeń na rozwijanie, dotąd nieodkrytych przez seniora, pasji i zainteresowań. Gwarantuje odpowiednią dawkę aktywności fizycznej, dzięki współpracy z fizjoterapeutami oraz komfort mieszkaniowy, możliwy poprzez personalne dostosowanie pokojów do indywidualnych potrzeb mieszkańców.

Mit domu starców obalony!

Dom starców Warszawa, a właściwie dom spokojnej starości, już nigdy nie powinien skojarzyć Ci się z miejscem uwłaczającym seniorom. Ośrodki dla osób w starszym wieku zapewniają najwyższe standardy opieki i podchodzą do potrzeb każdego pensjonariusza w sposób indywidualny.

Komfortowe warunki pobytu

W naszym Seniora, zapewnimy naszym podopiecznym doskonałe warunki w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami. Taras z ogrodem, w których można spędzić czas z książką, przed telewizorem lub wypocząć w miłym gronie. Do dyspozycji naszych mieszkańców jest również piękny ogród w którym można spacerować i wypoczywać.

Fachową opiekę medyczną

Przez całą dobę nad pensjonariuszami czuwać będzie wykwalifikowany personel: opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych, lekarz rodzinny a także pielęgniarki. Nasz personel dołoży wszelkich starań aby stworzyć Państwu miłą i rodzinną atmosferę. Naszym marzeniem jest aby każdy czuł się u nas jak w domu.

Pyszne domowe jedzenie

Pyszne domowe jedzenie

Oferujemy naszym pensjonariuszom, domowe posiłki w przystosowanej zgodnie z wymaganiami sanepidu kuchni HACCP. Posiłki konsultowane są przez dietetyka żywieniowego i dostosowane do indywidualnych diet pensjonariuszy. Dla maksymalnej wygody naszych mieszkańców zapewniamy dostęp do wewnętrznej kuchni, wyposażonej w podstawowe naczynia i AGD.

Rozwijanie pasji i zainteresowań

Rozwijanie pasji i hobby

Zależy nam na podtrzymaniu jak największej aktywności naszych mieszkańców. Staramy się zapewniać niezbędne warunki do rozwijania ich hobby, tak aby to, czym się zajmowali dotychczas mogli kontynuować w naszym Domu Opieki Seniora. Atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu zapobiegają znużeniu i poprawiają nastrój seniorom.

a

Copyrights 2019 © Qode Interactive
All Rights Reserved. Powered by Visomedia.pl