Godziny otwarcia – pn-pt: 8:00 – 16:00

Uzyskaj pomoc 502 020 259 (info/przyjęcia), 504 112 030  (info/przyjęcia), (22) 674 74 42 (info)

How can we help you?

Zadzwoń
502020259

 > Dom opieki aktualności  > Karnawałowe Ostatki z Góralami – koncert w Domu Opieki Oliwska

Karnawałowe Ostatki z Góralami – koncert w Domu Opieki Oliwska

Góralski koncert w Domu Opieki Oliwska

Karnawał trzeba zapamiętać z przytupem. W Domu Opieki Oliwska odbył się kolejny koncert, tym razem „Karnawałowe Ostatki z Góralami”. A Górale byli prawdziwi, z samiutkiego Szczyrku przyjechali do nas Szczepan i Dominik. Czwarty już raz koncertowali w Domu Opieki Oliwska dla naszych Pensjonariuszy. Pośpiwaliśmy wszyćko po góralsku: i romanse, i biesiadne, i taki skocne przyspiewki, co by było z przytupem i na wesoło. Szczepan zmieniał instrumenta, pogrywał na gęślach i na harmonii. A i ubrane te chopaki po góralsku były. Seniorzy aktywnie włączyli się do śpiwania, że baciarka udało sie przednia.Szczepan i Dominik na co dzień tworzą z kolegami muzyczny zespół góralski „Hora”.

O zespole góralskim Hora

Zespół Góralska Hora jest folk kapelą muzyczną z polskich gór oraz ze Słowacji.
Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach.

Folk Kapela Góralska Hora hołduje rodzimej muzyce góralskiej Beskidów i Tatr w tradycyjnym, rozrywkowym oraz miłym dla ucha brzmieniu. Zespół góralski – Góralska Hora z przyjemnością prezentuje skoczne i żywiołowe utwory inspirowane melodiami : słowackimi, węgierskimi, rumuńskimi, bałkańskimi, cygańskimi, – żydowskimi.  Każdy koncert grupy Góralska Hora jest dużą dawką pozytywnej i skocznej muzyki. Nie obce dla folk kapeli Góralska Hora jest kunsztowne wykonanie własnych aranżacji muzycznych, standardów muzyki rozrywkowej takich jak: Love me tender, Skrzypek na dachu, Yesterday, Besame mucho, a także melodii biesiadnych, tak bardzo popularnych i chętnie przez wszystkich śpiewanych.

Galeria zdjęć z koncertu w Domu Opieki Oliwska

Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć z koncertu góralskiego w Domu Opieki Oliwska.

 

a

Copyrights 2019 © Qode Interactive
All Rights Reserved. Powered by Visomedia.pl