Godziny otwarcia – pn-pt: 8:00 – 16:00

Uzyskaj pomoc 502 020 259 (info/przyjęcia), 504 112 030  (info/przyjęcia), (22) 674 74 42 (info)

How can we help you?

Zadzwoń
502020259

Prywatny dom opieki Warszawa

Poznaj nas bliżej

Nasza dewiza: STARSI NIE STRASZNI...

Starość to nieunikniony element naszego życia. Dotyka ona naszych bliskich, rodzinę, przyjaciół, a także nas samych. DOBRO PENSJONARIUSZY jest i będzie u nas zawsze na pierwszym miejscu. Dzięki naszej pomocy – uzyskacie spokój i pewność dobrej, godnej ciepłej opieki.

Dla nas zawsze: LICZY SIĘ CZŁOWIEK…

Nikt nie jest zbyt stary… by okazał się godny zainteresowania, dlatego pomoc ludziom starszym też może być TRENDY i ma głęboki sens. Starość może być godna i piękna, a pomoc osobom starszym staje się wyznacznikiem naszego człowieczeństwa.

„tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” - Albert Einstein

„tylko z pomocą silnych możemy dopomóc słabym” - B. Brecht

Krótka historia naszej działalności

Nasz dom opieki to jeden z największych ośrodków w Warszawie (do marca 2018 r. dwie oddzielne placówki, od maja 2019 r. jedna duża placówka opiekuńcza z dwoma skrzydłami). Obecnie jesteśmy największym podmiotem społecznym w Warszawie – oferującym największą liczbę miejsc stacjonarnych w stolicy (docelowo ponad 200). Nasz znak rozpoznawczy to kompleksowa, specjalistyczna opieka (połączoną z rehabilitacją) także trudnych przypadków – w tym hospicyjnych, paliatywnych, onkologicznych – połączona z aktywnością psycho-edukacyjną i ogólnorozwojową. Jednocześnie staramy się utrzymać konkurencyjność czyli jesteśmy jednym z najtańszych tego typu podmiotów w Warszawie, utrzymując cały czas wysoki standard usług. Z dużym atutem położenia – niemal w centrum warszawskiej Pragi (Dzielnica Targówek) z dogodnym dojazdem środkami komunikacji miejskiej (autobus, tramwaj, kolejka miejska).

Prywatny dom opieki Warszawa

Mamy ponad 20 letnie doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i prowadzeniu specjalistycznych ośrodków opieki nad osobami niesamodzielnymi. Pierwszy ośrodek (ul. Kiejstuta 1) zaczęliśmy prowadzić w 2000 r. Fundacja została powołana do życia w listopadzie 2002 r. Nasza kadra jest przeszkolona i związana z nami od długiego czasu. Stąd dobra znajomość podopiecznych, ale też bliskie, serdeczne stosunki i rodzinna atmosfera. Profesjonalizm kadry gwarantuje dobrą, najwyższą jakość usług. Długoletnia praktyka w opiece – pozwala nam zracjonalizować cały proces, z dbałością o każdy element opieki i dobre samopoczucie naszych podopiecznych. W tym kontekście – niewiele jest przypadków, które mogą nas zaskoczyć. Dotyczy to także stanów ciężkich.

Podstawą naszej opieki jest traktowanie całego procesu kompleksowo. Ważny jest dla nas zarówno sam proces opieki pielęgnacyjnej, ale też system aktywizacyjny i wspierający. Dlatego opiekę traktujemy łącznie – od zmiany pampersów, higienę osobistą po terapię zajęciową i rehabilitację. Jesteśmy wsparciem dla seniorów, na każdym etapie ich pobytu w naszej placówce. Staramy się, by czuli się u nas  JAK W RODZINIE.

Placówka opiekuńcza przy ul. Oliwskiej to nie tylko dobra jakość usług opiekuńczych gwarantująca godną starość (z zapewnieniem najlepszych warunków bytowych i opiekuńczych), ale też zapewnienie opieki aktywizacyjnej z dbałością o podtrzymanie sprawności fizycznej i intelektualnej osób starszych do ostatnich dni (terapia zajęciowa i rehabilitacja w cenie pobytu). Wychodzimy z założenia, że zapewnienie godnych warunków bytowych to zaledwie podstawa opieki. Staramy się by została uzupełniona o trwałe elementy aktywizacyjne, tak by pobyt w domu opieki nie był dla seniorów – wykluczeniem i by nie czuli się u nas osamotnieni.

Decyzja o umieszczeniu osoby starszej, bliskiej w placówce stacjonarnej to zawsze dla rodziny duży stres i wyzwanie. Taka decyzja jest bardzo często okupiona wyrzutami sumienia i wewnętrznymi rozterkami co do konieczności i potrzeby takiej decyzji. Rozumiemy te dylematy. Wychodzimy z założenia, że decyzja o umieszczeniu w placówce kogoś bliskiego to oznaka człowieczeństwa i dbałości o zdrowie, życie i bezpieczeństwo osób najbliższych. To oznaka prawdziwej troski. Dlatego nie oceniamy, wspieramy rodziny i podopiecznych w tym procesie – zwłaszcza w pierwszych tygodniach pobytu. Zdajemy sobie sprawę, że w pewnych aspektach opieki poradzimy sobie lepiej, ale nic nie zastąpi obecności bliskich – ich serca, oddania, dobrego słowa, pamięci. Dlatego apelujemy o częste odwiedziny i bycie obecnym w życiu swoich najbliższych.

a

Copyrights 2019 © Qode Interactive
All Rights Reserved. Powered by Visomedia.pl