Godziny otwarcia – pn-pt: 8:00 – 16:00

Uzyskaj pomoc 502 020 259 (info/przyjęcia), 504 112 030  (info/przyjęcia), (22) 674 74 42 (info)

How can we help you?

Zadzwoń
502020259

 > Dom opieki aktualności  > Świętujemy Dzień Niepodległości w Domu Opieki dla Seniorów

Świętujemy Dzień Niepodległości w Domu Opieki dla Seniorów

Dzień Niepodległości to ważne święto dla pensjonariuszy Domu Opieki dla Seniorów Oliwska (Warszawa). Dlatego co roku staramy się stosownie go uczcić.

Świętujemy 11. Listopada – Dzień Niepodległości

Wielu naszych Seniorów ceni niepodległość Ojczyzny. Za nią walczyli, o nią się modlili i na nią czekali. 11. Listopada spotykamy się, by wspominać historyczne dzieje. Czytamy patriotyczne wiersze. Przeglądamy dawne fotografie z tamtych czasów. Śpiewamy patriotyczne i żołnierskie piosenki.W tym roku wielką niespodziankę zrobiła nam nasza wolontariuszka Zosia. Dziewczynka ubrana w strój patriotyczny połączyła się z nami przez internet i śpiewała dla nas patriotyczne piosenki. Wszyscy byliśmy wzruszeni, radość wieeeelka. Dziękujemy Zosiu 🙂

Dekoracje na Dzień Niepodległości w Domu Opieki Oliwska.

Seniorzy na zajęciach terapii zajęciowej przygotowują specjalne dekoracje na Dzień Niepodległości. Powycinali kółka, które powleczone zostały czerwona wstążką. Na nie naklejono biało-czerwone kwiaty. Ozdobne patriotyczne wianuszki powieszono w kawiarence-świetlicy, gdzie Seniorzy spędzają czas wolny. Przygotowano też biało-czerwone flagi. Oczywiście duże flagi zawisły też obowiązkowo na budynku naszego Domu Opieki dla Seniorów na Oliwskiej 5 w Warszawie. Na korytarzach mamy tablice dekoracyjne, na których wieszamy nasze prace. Tym razem zostały przygotowane okolicznościowe rysunki.

Pogadanka patriotyczna podczas terapii zajęciowej w Domu Opieki dla Seniorów (Warszawa – Oliwska).

Jedne zajęcia terapii zajęciowej poświęciliśmy na pogadankę patriotyczną. Podczas niej Seniorzy opowiadali o swoich wspomnieniach z rożnych sposobów walki o niepodległość Ojczyzny. Niektórzy wręcz brali udział w działaniach wojennych. Mamy w naszym Domu Opieki dla Seniorów na Oliwskiej Kombatantów, Powstańców…Wspomnienia były też związane z działaniami w czasach komunistycznych – wtedy w inny sposób walczono np. angażując się w działania Solidarności podziemnej. Pojawiły sie też akcenty smutniejsze. Mimo, że jesteśmy dziś wdzięczni za wolna Polskę, to jednak nie jesteśmy wszyscy zadowoleni z sytuacji politycznej w naszym kraju. Stąd Seniorzy zainicjowali rozmowę dotyczącą życzeń dla Polski. Przygotowaliśmy zatem kartke okolicznościową . na niej spisano wybrane życzenia dla Polski ze znamiennym cytatem z piosenki: Żeby Polska była Polską. Na koniec łączyliśmy edukację z rozrywką rozwiązując zadania i krzyżówkę patriotyczną.

Te kilka dni związane z obchodami Święta Niepodległości bardzo zbliżyły nowych Pensjonariuszy z tymi, którzy już dłużej mieszkają w Domu Opieki dla Seniora w Warszawie na Oliwskiej 5.

a

Copyrights 2019 © Qode Interactive
All Rights Reserved. Powered by Visomedia.pl